Proč nakupovat právě u nás

Šijeme i na míru

 

Líbí se Vám naše výrobky?
Máte problém s výběrem správné velikosti, nebo jste nenašli vhodný rozměr?
Nevyhovuje Vám vzor či barva na výrobku?

Pro nás to není žádný problém. Rádi Vám poradíme a ušijeme výrobek na míru.

Máte svou vlastní představu ale nikoho, kdo by Vám vysněný doplněk do interiéru vyrobil?

Napište nám, spolu vymyslíme jak splnit Vaše sny.

V následujících řádcích se dočtete vše, co je důležité pro dokonalý výsledek.

  1. Jak vybrat správný rozměr obrusu
  2. Dekorační - ozdobné ubrusy
  3. Středové ubrusy - štoly / běhouny
  4. Závěsy a záclony

Jak vybrat správný rozměr obrusu

Zbytečně si koupíte drahý, luxusní ubrus, pokud nesprávně odhadnete jeho rozměr. I ten nejdražší a nejkrásnější ubrus bude vypadat na Vašem stole špatně, pokud nebude mít ideální rozměry.

Co potřebujete vědět?

Důležitá je délka a šířka vrchní desky Vašeho stolu. K těmto rozměrům je třeba přičíst z každé strany minimálně 15 cm, ideálně 20 cm.

Příklad:
Pokud máte stůl s rozměrem 170x90 cm (délka x šířka), k délce připočítejte 2krát po 15 cm (nebo 2-krát po 20 cm) a k šířce stejně. V prvním případě (pokud přičtete po 15 cm) bude mít ubrus rozměr 200x120 cm. V případě, že přičtete po 20 cm, ubrus bude mít rozměr 210x130 cm.

Ubrus s rozměrem 200x120 cm bude mít ideální rozměr na běžné použití pro každý den. Naopak, ubrus s rozměrem 210x130 cm bude vhodný i pro slavnostní příležitosti.

Ubrus může po obvodu přesahovat i 25 cm a více. Také je možné ušít ubrus na speciální příležitosti, který bude sahat až po zem.

Stačí, když nám popíšete Vaše představy.

 

Dekorační - ozdobné ubrusy

V naší nabídce naleznete i ubrusy, které mají okrasnou funkci a můžete je použít na střed stolu, případně na malé stoly čtvercového, obdélníkového nebo kruhového tvaru. Takové ubrusy nemusí pokrývat celý stůl, protože mají převážně estetickou funkci. 
V případě, že si nejste jisti, jaký rozměr dekoračního obrusu je pro Vás vhodný, napište nám informace o rozměru Vašeho stolu. Rádi Vám poradíme.

 

Středové ubrusy - štoly / běhouny

Štola nebo běhoun je úzký ubrus, který pokrývá jen část stolu a většinou se umísťuje na stůl po jeho délce. Samozřejmě, štolu můžete použít i po šířce, a tak bude sloužit i jako prostírání. To znamená, že jedna po šířce uložena štola bude mít zároveň funkci dvou prostírání.

Pokud chceme uložit běhoun po délce stolu, jeho rozměr může být kratší než samotná délka stolu a tím pádem bude štola umístěna na vrchu stolu. Ale může i přesahovat přes okraj stolové desky. Přesahovat by měla alespoň 15 cm z každé strany. Samozřejmě, přesahovat může i víc, to už záleží na Vás.

Příklad:

Pokud máme stůl dlouhý 170 cm, připočteme k této délce 2-krát po 15 cm. Štola bude mít celkový rozměr 200 cm.

 

Závěsy a záclony

V nabídce našeho e-shopu najdete závěsy, záclony či francouzské roletky na okna. Rozměry nabízených výrobků Vám však nemusí vůbec vyhovovat.

Ale to přece není žádný problém.

Stačí, když nám napíšete, který závěs nebo záclona Vás chytili za srdíčko a přiložíte následující rozměry a informace:

1. Šířka a výška okna   - měřte stavební otvor

2. Typ závěsného systému: garnýž

a) pokud si přejete kratší záclonu či závěsy, změřte výšku od spodní části garnížové tyče po parapet. Zde ale třeba uvést, kam si přejete aby záclona či závěs sahaly.

Příklad:

Výška měřená od spodní části garnýže po parapet je 150 cm. Vy si ale přejete, aby záclona sahala 1 cm nad parapet. Nám pošlete tento údaj: výška 150 cm, 1 cm nad parapet.

Pokud si přejete, aby záclona sahala 20 cm pod parapet, uvedete tento údaj: výška 150 cm, 20 cm pod parapet.

Případně nám pošlete foto okna, na které si přejete záclony či závěsy ušít a my Vám poradíme nejvhodnější rozměr pro daný typ závesú či záclony.

b) pokud si přejete aby záclona / závěs sahaly po zem, změřte následující rozměr: výšku měřenou od spodní části garnižové tyče po zem. My rozměr přizpůsobíme tak, aby závěsy sahaly cca 1 cm nad zemí.

3. Typ závěsného systému: kolejničky

V případě kolejničkového systému nám změřte výšku od stropu po parapet nebo až po zem.
Pokud si přejete kratší závěs, který bude sahat těsně nad parapet nebo pod parapet, postupujte v měření prosím podle bodu 2a)

Nezapomeňte uvést údaj o výši samotného kolejnicového systému.

 

4. Typ uchycení

Uveďte způsob uchycení, který požadujete. Na výběr máte z těchto možností:

a) tunel
b) řasící páska (používá se v případě, že máte štipce - žabky nebo háčky)
c) textilní poutka (ouška)
d) mašličky (uvazování o garnižovou tyč - tzv. francouzské závěsy)

5. A nakonec nezapomeňte změřit délku garnížové tyče od úchytu po úchyt, nebo délku kolejničky . Prosím uveďte i průměr garnížové tyče.